نامه ای برای همه کسانی که در زندگی خود احساس نا امیدی می کنند

رفع نا امیدی

این نامه را برای کسانی نوشته ام  که احساس می کنند در زندگیشان گیر کرده اند ، احساس ناامیدی می کنند . کسانی که نمی دانند چگونه زندگیشان را بهتر کنند . کسانی که مدت ها ست تلاش می کنند تا تغییری در زندگیشان ایجاد کنند ، ولی نمی توانند .

اگر شما هم جزو همین افراد هستید ، مطمئن باشید تنها نیستید . من این نامه را برای شما می نویسم .

برای تو دوست من ،

 می دانم که گاهی زندگی سخت می شود . هر روز احساس بدی داری .هر روز می خواهی از اعماق وجودت فریاد بکشی  زیرا در این زندگی گیر افتاده ای .

هر روز امیدواری که چیزی تغییر کند . گاهی به خودکشی فکر میکنی ، زیرا بعد از مرگ دیگر این احساس را نخواهی داشت . ولی در زندگی چیزهای بیشتری وجود دارد .

زندگیت ، همین شرایطی که داری بهتر خواهد شد به شرطی که بخواهی .

من هم مثل تو بودم . شرایط تو را داشتم . احساس ناامیدی تمام زندگیم را پر کرده بود . ولی شروع کردم به پیدا کردن راهی برای تغییر زندگیم .

وقتی که از دانشگاه فارغ التحصیل شدم فکر می کردم همه چیز را می دانم . فکر میکردم راهم را می دانم ولی اینطور نبود . وقتی 30 ساله شدم هنوز هیچ ایده ای برای زندگیم نداشتم  و نمی دانستم باید چکار کنم . احساس می کردم اگر می دانستم چه چیزی در زندگیم می خواهم ، همه چیز بهتر خواهد شد . فکرمی کردم  اگر ازدواج کنم ، اگر خانه بهتری داشته باشم ، فرزند داشته باشم زندگی بهتری خواهم داشت . ولی به یکباره چیزی در ذهنم جرقه زد . من با بقیه زندگیم چه کاری میخواهم انجام دهم ؟ این زندگی من است . آیا میخواهم همین گونه ادامه دهم؟ آیا این روند زندگی من درست است ؟

من نکته بزرگی را کشف کردم . من یاد گرفتم زندگی پیدا کردن یک شغل و یا یک راه و انجام دادن آن تا پایان عمر نیست . بعضی از مردم شغلی را پیدا می کنند ، آن را سال ها انجام می دهند و به آن عادت می کنند زیرا انجام دادن آن را دوست دارند . ولی من فهمیدم این راه من نیست . من هم این کار را انجام دادم ولی زندگیم راضی کننده نبود .

به نظرم زندگی جستجوی هر چیزی ست که پیرامون ما قرار دارد . کارهای تازه انجام دادن . خجالت آور است که در تمام طول عمر خود فقط یک کار را یاد گرفته و انجام دهید .  با خود فکر کنید آیا کاری که الان انجام میدهم کاری است که میخواهم در تمام طول عمرم انجام دهم ؟ فقط همین یک کار ؟ قطعا نه !!! ولی من کاری را در همین لحظه انجام میدهم که از آن لذت  می برم .

میدانم فرصت های جدیدی در زندگیم پدیدارمی شوند وچالش های جدیدی را تجربه می کنم . چه کسی میداند 5 سال دیگر درحال انجام چه کاری هستم .

اگر نمیدانید چه کاری باید در زندگیتان انجام دهید . منتظر نمانید . جواب این سوال در زمانی خاص پاسخ داده نمی شود . بعضی از افراد پاسخ را در دوران کودکی خود پیدا کرده اند . بعضی بعد از اینکه بچه دار شده اند پاسخ خود را یافته اند . بعضی ده ها شغل را امتحان کرده اند تا شغل مناسب  را انتخاب کنند . این موضوع به سن تو ربطی ندارد . مهم نیست 21 ساله هستی و یا 41 ساله . هیچ وقت  برای رسیدن به چیزی که می خواهی دیر نیست.

طبق آمار میانگین امید به زندگی حدودا 78.5 درصد است . در سن 41 سالگی هنوز جوان هستید . تنها 52 درصد از زندگیت را زندگی کرده اید و 48 درصد آن باقی مانده . این 48 درصد را به کاری مشغول باشید که واقعا خوشحالتان می کند . این مدت زمان زیادی است .

زندگی بهتر با تماشای تلویزیون بدست نمی آید . با اینترنت گردی و مدام در شبکه های اجتماعی بودن چیزی تغییر نمی کند . اگر مرتب برای خودت افسوس بخوری و یا منتظر باشی تا دیگران برایت کاری انجام دهند ، زندگیت هیچ تغییری نخواهد کرد .

زندگی بهتر ناگهان اتفاق نمی افتد . ما عادت کرده ایم همه چیز را با سرعت بدست آوریم . ما میخواهیم هر چه سریعتر به مقصد برسم . ما اینترنتی پرسرعت تر می خواهیم . غذایی که سریع آماده شود . همه چیز را سریع می خواهیم .

بازاریابان این موضوع را به خوبی می دانند و تبلیغاتشان را با عناوین ” سریع ثروتمند شوید” ، کاهش وزن سریع ” و … بیان می کنند . چرا ؟ چون همه دوست دارند به سرعت به خواسته هایشان برسند .

زندگی شما با دست روی دست گذاشتن تغییری نخواهد کرد . من هم مثل شما همیشه امیدوار بودم این کار ساده باشد . من هم می خواستم زندگیم همانند فیلم ها باشد . رشد و تغییر زندگیم از پایین ترین نقطه ، به بالاترین نقطه در عرض 2 ساعت .

اما واقعیت چیز دیگری است . هیچ راه حل سریعی در دنیای واقعی وجود ندارد . شما نمی توانید در 2 هفته تمام وزن اضافی خود را برای همیشه از دست بدهید . شما نمی توانید عادت های بد خود را در عرض یک ماه تغییر دهید . شما نمی تواند 1 میلیارد تومان در سال بدست بیاورید وقتی هم اکنون صد هزار تومان در حساب بانکی خود دارید .

 می دانم که شما نمی خواهید چنین چیزهایی را بشنوید . ولی یک روزی و در یک ساعتی خاص شما مجبورید انتخاب کنید و از خواب بیدار شوید . لحظه ای فکر می کنید و با خود می گویید : چه کاری انجام میدهم ؟ آیا احساس خوشبختی و رضایت دارم ؟ احساس ناامیدی می کنید؟ احساس می کنید همه عمرتان تلف شده ؟

این دقیقا همان جایی است که اکثرا همه چیز را رها می کنند . بعضی شغل خود را رها می کنند . بعضی پس از یک ماه باشگاه رفتن آن را رها می کنند . بعضی پس از چند فروش کم  ، فروش خود را متوقف می کنند . آنها همه چیز را رها می کنند و به زندگی متوسط خود بازمیگردند و دوباره انگشت اتهام را به سوی دیگران می گیرند .

پرانا روان درمانی

اشتباه نکنید . وقتی کار درستی انجام می دهید ، آن را ترک نکنید . آن را ادامه دهید . کارهای کوچک و مداوم در طول زمان نتایج فوق العاده ای دارند . هر چیزی که شما واقعا در زندگیتان می خواهید معمولا آسان بدست نمی آید . زندگی شما را آزمایش می کند تا بداند چقدر شما آن را می خواهید .

اگر نمی دانید چه کاری انجام دهید یک برگه جدید در مرورگر خود باز کنید . هر چیزی سرچ کنید حدود 18000000 مورد برایتان می آورد . پس هر کاری توسط افرادی زیادی انجام شده است .

راه حل دیگر کتاب است . من شرط می بندم هر چیزی که می خواهید یاد بگیرید ازقبل نوشته شده است . یک کتاب بخرید ، آن را بخوانید و آنچه را یاد می گیرید انجام دهید . فقط کتاب را نخوانید . نکات مهم آن را های لایت کنید تا بتوانید مجدد این نکات را بخوانید .

حتی اگر پول خریدن کتاب را ندارید به یک کتابخانه محلی بروید و به دنبال کتابی که میخواهید بگردید و شروع به خواندن و اجرای آن نمایید .

فیلم های آموزشی رایگان در اینترنت ، پادکست های مختلف و …

با این حال من فکر میکنم شما واقعا اطلاعات بیشتری نیاز ندارید . مشکل اینجاست که دست به کار نمی شوید . درست است ؟

شما منتظر لحظه ای جادویی هستید . شما منتظر لحظه ای خاص ، زمان مناسب ، شخص مناسب ، روز مناسب ، پول بیشتر و یا سال آینده هستید .

شما منتظر کسی هستید که لحظه مناسب شروع را بداند و به شما بگوید . شما منتظر علم بیشتری هستید . شما میخواهید در کار خود بهترین باشید قبل از اینکه شروع کنید .

هر چه بیشتر منتظر بمانید ، بیشتر در زندگی معمولی خود درجا می زنید .

 مشکلی ندارد اگر کاری که میخواهید انجام دهید درحال حاضر اولویت زندگی شما نیست . اگر میدانید که باید آن کار را انجام دهید ، حتما انجام دهید . من نمیتوانم به منزل شما بیایم تا شما مطمئن شوم که  شروع می کنید  .  نمی توانم شما را زیر نظر بگیرم تا اطمینان حاصل کنم  اینترنت گردی نمی کنید ، وقت خود را در شبکه های اجتماعی تلف نمی کنید . والدینتان هم به شما نخواهند گفت شروع کنید .

قبول کنید شما مسئول زندگی خود هستید . دیگر بچه نیستید . وقت آن رسیده رشد کنید و آگاهانه رفتار کنید و تصمیمات مهم زندگیتان را بگیرید . دوست دختر، دوست پسر، همسر، شوهر، پدر، مادر کنارتان هستند (امیدوارم که باشند ) تا از شما حمایت کنند ولی آنها نمی توانند این کار را برایتان انجام دهند .

شخصی که مسئول تمام چیزهایی است که شما در زندگیتان  می خواهید ، چهره ای است که هر روز در آینه می بینید . چطور به نظر می آید ؟ آن چهره  کسی است که آرزوها و رویاهای بزرگی داشت ، اما پس از سال ها شک و تردید همه آنها را از دست داده است . کسی که فقط تلاش کرده است تا دیگران را خوشحال کند . کسی که توانایی بسیار زیادی دارد .

الان زمانی است که باید بفهمید چه کسی می تواند زندگی شما را نجات دهد . به خودتان در آینه نگاه کنید . هیچ کس دیگری وجود ندارد . آن شخص فقط خودت هستی .

کتاب خواندن ، فکر کردن ، امید داشتن ، دعا کردن هیچ کدام نمی تواند به تو کمک کند .

تا به حال فکر کرده اید ، اگر شکست بخورید برای چه کسی اهمیت دارد ؟ اگر شکست بخورید دنیا به آخر نمی رسد . حداقل تلاش خود را کرده اید . فراموش نکنید اگر فکر می کنید که شکست می خورید هرگز شروع نکنید . زیرا هر تلاشی که می کنید مدام در فکر شکست هستید . در عوض زمانی که فقط به موفقیت و پیشرفت فکر می کنید شروع کنید . سخت تلاش کنید . اگر هم شکست خوردید به خودتان بگویید کاری که انجام دادم درست بوده است .

هیچ شخص موفقی ، بدون شکست موفق نشده است . افراد موفق در زندگیشان ریسک می کنند و  شکست می خورند ولی اجازه نمی دهند شکست مانع راهشان باشد  . زمانی که به موفقیت دست یافتند ، دیگران شکست هایش و موانع راهشان را نمی بینند .

پیشنهاد می کنیم این مقاله را هم مطالعه کنید : انرژی درمانی – پرانیک هیلینگ چیست ؟

منتظر شانس نباشید . بدست آوردن شانس عالی است ولی اگر منتظر شانس باشید  ، بایستی مدت زمان بسیار طولانی منتظر بمانید .

شانس زمانی به سراغتان می آید که برای ایجاد فرصت تلاش کنید ، آن را پیدا کرده و از آن نهایت استفاده را ببرید .  زمانی که شروع می کنید ، شانس تو را پیدا خواهد کرد .

شما بد شانس نیستید . انتخاب های کوچکی که هم اکنون در زندگی خود بر میگزینید در آینده نتایج فوق العاده ای خواهند داشت .

همین الان شروع به تغییر زندگی خود کنید . میدانم میگویید سرتان شلوغ است و وقت کافی ندارید ولی شرط می بندم در طول روز کارهای بیهوده زیادی انجام می دهید . چقدر در شبکه های اجتماعی وقت می گذرانید ؟ چقدر در اینترنت وقت تلف می کنید ؟

حتما می توانید وقتی پیدا کنید ؟ اینطور نیست ؟

میتوانید روش های مدیریت زمان را یاد بگیرید . در گوگل سرچ کنید و یا کتابی برای مدیریت زمان بخوانید .

نگران این نباشید که اگر رویای خود را شروع کردید چه می شود ؟ ترس مانع بزرگی است . ولی ترس طبیعی است . وقتی کارهای جدیدی انجام می دهید ترس به سراعتان می آید . چون نمیدانید چه نتیجه ای در انتظارتان است . با وجود همه این ترس ها ادامه بدهید .  همه این ترس ها فقط در ذهن شما هستند . تا به حال به روند ذهن خود دقت کرده اید؟ همیشه بدترین اتفاقات ، بدترین حوادث را به تصویر می کشد . بهترین روش ها را برای پرت کردن حواس ما بکار می گیرد .

به جای گوش سپردن به افکار منفی ، به اتفاقات خوب فکر کنید . اگر به هدف خود برسید چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ زندگیتان چگونه خواهد بود ؟ هر روز را چگونه سپری می کنید؟ احساستان چگونه است ؟ چقدر درآمد دارید؟ چه نوع افرادی شما را احاطه کرده اند ؟ در تعطیلات کجا می روید ؟ زندگیتان چگونه است ؟

آیا این نوع زندگی ارزش تلاش ندارد؟ ارزش ریسک کردن ندارد ؟ برای من که ارزش ریسک کردن و سخت تلاش کردن را دارد . می دانم که کار آسانی نیست . ولی همه افرادی که دوست دارید شبیه آنها باشید ، سخت کار کرده اند و شرایط فعلیشان را به سختی بدست آورده اند .

شما فقط موفقیت ، ثروت و … را می خواهید ولی میلیون ها کاری که باید برای بدست آوردن این چیزها انجام دهید را نمی بینید . شما نمی بینید همان افراد موفق چندین بار ورشکست شدند و دوباره شروع کردند . چندین بار فکر رها کردن رویاهایشان را داشتند ولی ادامه دادند .

همه آنها در ابتدا از یک نقطه شروع کردند . آنها همه چیز را نمی دانستند . آنها در طول مسیر بهم ریختند ، ترسیده اند ، از شکست ترسیده اند ، اما آنچه که باعث شد ادامه دهند اعتماد به احساس درونیشان بوده . آنها به چیزی که می خواستند اعتقاد راسخ داشتند .

والت دیزنی ، هنری فورد، توماس ادیسون، استیو جابز بارها و بارها بخاطر ایده هایشان دیوانه خطاب شدند ، طرد شدند . آنها هم شکست خوردند ولی ادامه دادند و ما فقط پیروزی و موفقیت آنها را می بینیم .

اهداف شما ممکن است جهانی و یا خیلی بزرگ نباشد . ممکن است زندگی مردم را نجات ندهد . ولی مهم نیست . اینها اهداف شما هستند  و همین اهمیت دارد .  هدفی که حاضر هستید برای رسیدن به آن هر کاری انجام دهید . اهداف و خواسته های دیگران را رها کنید . شما اینجا نیستید تا خواسته های دیگران را عملی کنید . اگر خواسته های دیگران را دنبال کنید هر روز بیشتر از روز قبل از خود متنفر می شوید .  شما اینجایید تا به اهداف خود برسید .

هر آنچه شما می خواهید به زندگیتان معنا می دهد . اگر دوست دارید متخصص پروانه شناسی شوید این عالی است . قطعا این دنیا به چنین فردی نیاز دارد . قطعا جایی به این تخصص نیاز دارد . اهداف و خواسته هایتان را دست کم نگیرید . فکر نکنید احمقانه هستند . آنها اهداف شما هستند و آنها جدی و قابل دستیابی هستند . من میدانم اگر به اهدافتان برسید چه احساسی خواهید داشت . پس بدانید هیچ هدف احمقانه ای وجود ندارد .

اگر اهداف خود را به من بگویید من شما را ترغیب خواهم کرد که آن را انجام دهید . زیرا به این موضوع باور دارم . من اینجا نیستم تا رویاهای تو را از بین ببرم . من نمی توانم رویاهای تو را محکوم کنم . آنها رویا ها و اهداف شما هستند . هیچ کس نمی تواند آنها را محکوم کند . من میخواهم همه مردم کارهایی که دوست دارند انجام دهند بدین ترتیب دنیا جای بهتری برای زندگی خواهد شد .

این را به یاد داشته باشید زندگی ما از قبل نوشته نشده است . افرادی که در کودکی فقیر بوده اند ثروتمند شده اند . در حالی که افرادی که در خانواده های ثروتمند متولد شده اند به مواد مخدر معتاد شده و یا در داخل و یا خارج از زندان هستند . این باور را فراموش کنید . شما قدرت زیادی در اختیار دارید و از آن اطلاعی ندارید . کمبود مهارت و توانایی های طبیعی را می توانید با کار سخت و عزم راسخ بدست آورید .

اگر از شما بپرسم برای بهتر شدن زندگیتان حاضرید چقدر تلاش کنید ، چه می گویید ؟ ممکن است بگویید خیلی . ولی آیا واقعا این کار را انجام می دهید ؟ آیا واقعا متعهد می شوید و به خود قول می دهید ؟

اگر واقعا بخواهید آن را انجام می دهید . اگر فقط ایده آن را دوست داشته باشید آن را انجام نمی دهید و با دوست داشتن ایده ها به هیچ جایی نمی رسید . فقط با انجام دادن و تمرین کردن است که به چیزی که میخواهید می رسید .

افرادی که ایده کسب و کار آنلاین را دوست دارند فقط درباره آن صحبت می کنند . ولی کسانی که متعهد می شوند و آن را اجرا کرده  و به عمل در بیاورند موفق می شوند .

پس از اینکه این نامه را خواندید چه اتفاقی برایتان افتاد . شما می توانید آن را کنار بگذارید و زندگی معمول خود را ادامه دهید و یا می توانید دوباره و دوباره آن را بخوانید و اجازه دهید کلمات این نامه در عمق وجودتان نفوذ کند تا مجبور شوید نگاهی دوباره به خود و توانایی هایتان بیندازید . آیا هم اکنون در مسیر درستی هستید ؟ آیا انتخاب های روزانه شما درست هستند؟ آیا زمانی که در بستر مرگ هستید از این زندگی پشیمان خواهید بود ؟

شما هم اکنون می توانید دست به کار شوید . همیشه یک انتخاب دارید . مهم نیست در گذشته چه اتفاقاتی افتاده است . آنچه اهمیت دارد هم اکنون است . همین لحظه تصمیم بگیرید و زندگی جدیدی بسازید .

بنابراین عذر و بهانه  ، شکایت  از زمین و زمان ، شکایت از آدم ها را تمام کنید . زندگی خیلی سریع می گذرد و منتظر شما نمی ماند . روی همین لحظه از زندگی خود تمرکز کنید و روی چیزهایی که باید تغییر دهید کار کنید .

فراموش نکنید شما مسئول همه چیز در زندگی خود هستید و بخاطر همین قدرت شما می توانید زندگی که همیشه آرزویش را داشتید بدست آورید  .

دوست شما ،

بنی هسو

منبع : https://getbusylivingblog.com/a-letter-to-those-who-feel-hopeless-about-life/

8 پاسخ
  1. ریحانه
    ریحانه گفته:

    متن بسیار زیبایی بود . ممنون از اینکه این متن مفید رو به اشتراک گذاشتین .

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Summary
نامه ای به کسانی که در زندگیشان احساس ناامیدی می کنند
Article Name
نامه ای به کسانی که در زندگیشان احساس ناامیدی می کنند
Description
این نامه قطعا زندگیت را تغییر می دهد . اگر احساس ناامیدی می کنی و در جایی از زندگیت گیر افتاده ای این نامه می تواند راهنمایی در مسیر زندگیت باشد .
Author