نشانه

چگونه نشانه ها را دنبال کنیم

Hananeh

چگونه نشانه ها را دنبال کنیم ؟

آیا نشانه ها  (sign) واقعیت دارند ؟

نشانه ها (sign) چه هستند و چه چیزهایی نشانه است؟ 

چگونه از نشانه ها (sign) در مسیر زندگی خود بهره مند شویم ؟

نشانه ها (sign) چگونه می توانند در پیدا کردن پاسخ سوالات به ما کمک کنند ؟

آیا می توان به نشانه ها اعتماد کرد؟

 

 

اگر سوالات بالا جزو سوالات همیشگی شماست و یا حتی کنجکاوید تا جواب سوالات بالا را بدانید با من تا انتهای این مقاله همراه شوید تا به سوالات شما پاسخ دهم . 

 

انسانها همیشه در طول زندگی خود به دنبال نشانه‌هایی (sign) هستند که به آنها در تصمیم‌گیری هایشان کمک کنند . آنها می خواهند بدانند چطور در جریان آرام زندگی پیش روند و مطمئن شوند که که راه درستی را طی می نمایند و آیا این مسیر به سر منزل مقصود  می‌رسد؟

در همه فرهنگ‌ها نمادها و نشانه‌هایی (signs) وجود دارد که گاها بدشگون یا خوش یمن نامیده می شود . ناخودآگاه به آن نشانه (signs) که بر می خورید حس خوب و یاد بد در شما ایجاد می شود .  به عنوان مثال برخی شکستن آینه را بدشگون می دانند، اگر عطسه‌ای آمد اعتقاد دارند که باید صبر کنند و انجام کار را به تعویق اندازند .

این نشانه ها (signs) غالبا در زمان تصمیم‌گیری رخ می نمایند و ناخودآگاه توجه ما را جلب می کنند . 

نکته اینجاست که آیا همه این موارد نشانه  (signs) هستند ؟ آیا باید به همه این موارد توجه کنیم ؟

 

همه ما اعم از اینکه به نشانه ها  (signs) اعتقاد داشته باشیم یا نه ، به این نمادها توجه می‌کنیم.

به عنوان مثال  وقتی در یک مهمانی دور هم جمع شوید و فردی فال قهوه یا فال حافظ بگیرد، قطعا شما هم مشتاق خواهید بود تا امتحان کنید و بدانید او چه می گوید و یا برخی افراد برای اخذ تصمیمات مختلف استخاره می‌گیرند.

حال به این نکته توجه کنید : 

نشانه‌ها  (signs) به خودی خود مهم نیستند مگر آنکه ما خودمان به آنها اهمیت دهیم.

بنابراین  وقتی این نمادها در مسیر زندگی ما قرار می‌گیرند با خود فکر می کنیم  اتفاق مهمی در حال وقوع است  و باید به آن توجه کرد.

 

بیایید مسئله نشانه ها را با هم بررسی کنیم:

دقت کرده اید ،  در فرهنگ‌های مختلف نمادها و نشانه‌های (signs) مختلفی وجود دارد که ما از بسیاری از آنها خبر نداریم و تحت تاثیر باور آنها نیستیم ولی برای انسان هایی که آن فرهنگ را باور دارند دارای اهمیت هستند.

بنابراین وقتی ما در زندگی به این نشانه ها (signs) برخورد می کنیم برایمان مفهوم و معنای خاصی ندارد زیرا در فرهنگ ما تعریفی برای آن نشانه (signs) نداریم . 

به طور کلی نشانه‌ها (signs) همانند  یک پیچش در جریان زندگی هستند که ما در آن شناور هستیم و به ما  راه جدیدی را  نشان می‌دهند.

اینکه ما چکونه نسبت به این راه جدید واکنش نشان می دهیم و آیا احساسات ما با آن درگیر می‌شود یا خیر نشان می‌دهد که آیا برای ما اهمیت دارد یا ندارد .

جریان زندگی ما از مسیرها و سرنوشت‌های مختلفی عبور می‌کند. در این جریان هزاران انشعاب و راه جدید وجود دارد که هر کدام بیانگر مسیری از زندگی و سرنوشت ما است.

توجه کنید هر بار که انتخابی می کنیم در واقع  وارد یک مسیر جدیدی از زندگی می‌شویم . یک سرنوشت جدیدی با این انتخاب رقم می‌خورد.  اگر وارد مسیر جدیدی شده باشیم و حس کنیم که چیزی تغییر کرده است پس می‌تواند برای ما یک نشانه (signs) باشد. اما اگر آن اتفاق احساسات ما را درگیر نکند نشانه محسوب نمی‌شود.

مثالی میزنم ،  فرض کنید در جلسه خواستگاری، آینه ای بصورت اتفاقی  می‌افتد و می‌شکند، اگر این اتفاق احساس شما را درگیر کند و برایتان عجیب باشد این یک نشانه  (signs) است اما اگر هیچ احساسی ایجاد نکند و به آن توجهی نکنید ، برای شما نشانه (signs) نیست  .

نشانه (signs) یک احساس است . نشانه (signs) احساسات شما را درگیر می کند و قصد دارد بگوید واقعه  عجیب و غریبی در حال رخ دادن است .

زمانی که با یک تصمیم‌گیری روبرو هستیم و به صورت کاملا اتفاقی با یک تصویر، یک مکالمه یا هر چیز دیگری مواجه می‌شویم و احساس ما را درگیر می کند، ما با یک نشانه (signs) روبرو هستیم . این احساس یا نشانه (signs) به ما یک جواب بله یا خیر میدهد و متوجه می شویم که براساس آنچه از درون ما رخ داده است تصمیم خود را گرفته ایم .

شاید از خودتان بپرسید ما بارها تصمیماتی گرفته ایم که اشتباه بوده و نتایج خوبی در پی نداشته است و گاها زندگی ما را نابود کرده است .

ولی  اینطور نیست ،  نگران نباشید ،  در جریان زندگی تعداد زیادی مسیر و سرنوشت وجود دارد و ما آزادی انتخاب داریم و می توانیم مسیر دیگری را انتخاب نماییم که برای ما خوب باشد پس هیچ وقت دیر نمی‌شود.

روح یا همان ذهن ناخودآگاه به جهان اطلاعات دسترسی دارد و می‌داند که تصمیم ما درست است یا خیر.  روح نمی‌تواند توضیح دهد چرا این جواب خوب است یا خیر.  روح از آنجا که به این دنیای بی نهایت سرنوشت دسترسی دارد می‌تواند ما را راهنمایی کند که این کار را انجام دهیم یا خیر .  البته در صورتی که بتوانیم در هیاهوی صدای ذهن، به صدای روح دسترسی پیدا کنیم .

 

راهکار عملی :

برای جواب گرفتن از روح اولین نکته این است که باید سوال واضح و روشنی بپرسیم . باید بتوان به این سوال با بله یا خیر پاسخ داد .

دوم اینکه اگر در مورد موضوعی  در حال توجیه و متقاعد کردن خودمان هستیم و برای انجام آن دلیل و مدرک می آوریم ،  بدانید که جواب روح منفی است  . زیرا اگر مثبت بود ما نیاز به هیچ دلیل و مدرکی نداشتیم . 

با ساکت کردن ذهن به خودمان اجازه دهیم تا صدای ناخودآگاه خود را هر چه واضح تر و شفاف تر دریافت کنیم.

 

به صدای روح خود گوش دهید و از مسیر زندگیتان لذت ببرید . 

 

اگر این مطلب برایتان مفید بود آن را به دوستانتان هدیه دهید . 

معنا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

1 پاسخ
  1. میلاد
    میلاد گفته:

    من خودم از نشانه ها پیروی میکنم تا جایی که ممکنه ولی بعضی وقتها که دورم شلوغه نمیتونم درست تصمیم بگیرم که نهایتا اون اتفاقه میافته و من متوجه نشانه میشم
    از این پس سعی میکنم ذهنمو اروم کنم تا تصمیم درست بگیرم…

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *