چگونه-شهامت-رسیدن-به-اهدافتان-را-داشته-باشید

چگونه شهامت رسیدن به اهدافتان را داشته باشید ؟

Hananeh

آیا شهامت رسیدن به اهدافتان را دارید؟

تا به حال چند بار  اهدافی را برای خودتان تعیین کرده اید و سپس بدون دستیابی به آنها ، فراموش شده اند؟

انگیزه و تمایل شما برای رسیدن به اهدافتان چقدر است؟

چقدر زمان صرف بررسی روند زندگی و موانع زندگیتان کرده اید ؟

وقتی هدفی را برای خودتان تعریف می کنید باید به فکر شتاب شروع رسیدن به آن هم باشید. حتما می پرسید چرا؟!

شاید در خیلی از مسابقات دیده باشید مثلا مسابقات دو و یا شنا که شتاب اولیه در شروع مسابقه برای رسیدن به نقطه پایان اهمیت زیادی دارد.  نکته اینجاست که باید برای یک شروع اولیه پرقدرت شهامت داشت تا قدرت ادامه پیدا کردن آن را نیز داشته باشید. برای موفقیت در هر برنامه و هدفی خوب است که به چهار سوال زیر پاسخ دهید : 

سوال اول:

از خودتان بپرسید برای اینکه به این هدف برسم خودم را باید از دست چه چیزهایی در زندگی نجات دهم؟

آدم های سمی ؟ همیشه در اطراف ما یک سری آدمهای منفی وجود دارند . 

محیط های سمی ؟ در محیطی قرار داریم که اجازه رشد به ما داده نمی شود و نمی گذارند کاری که برایش برنامه داریم را انجام دهیم .

شبکه های اطلاعاتی سمی ؟ چه کانال هایی و یا چه سایتهایی هستند که ما را از برنامه هایمان دور می کنند، چه روزنامه هایی هستند که دارند ما را به سمتی دیگر سوق می دهند.

فراموش نکنید سوال اول بسیار مهم است و حتما باید به آن پاسخ داده شود.

سوال دوم :

زمانی که هدفی تعیین میکنید و یک برنامه اجرایی برای آن در نظر میگیرید ، به این سوال پاسخ دهید: 

“کجا هست که بیش از هر چیز دیگری از آن می ترسید ؟ کجا هست که بیش از هر جای دیگری در درونتان مقاومت ایجاد میکند؟” مقاومت بین شما و آن نقطه دلخواه!

حتما برایتان پیش آمده که هر روز برنامه ای را جزء کارهایتان می نویسید اما در پایان روز به آن نپرداخته اید و کم کم با گذشت زمان آن را فراموش کرده اید. به عنوان مثال مقاومت باعث می شود منظم نباشید، اهدافتان را پیگیری نکنید .

با خود فکر کنید چه چیزی باعث ترس و مقاومت شما در این راه می شود. کاری که باید بکنید این است که تمام نیروی خودتان را برای شکستن این مقاومت ها بگذارید.

البته یک شبه این اتفاق نمی افتد بلکه باید تلاش کنید تا آن را ضعیف و ضعیف تر کنید، این نکته مهمی است. جایی که که بیشترین مقاومت ذهنی، بیشترین ترس ذهنی را دارید دقیقا همانجایی است که باید به سمت آن حمله کنید.

سوال سوم:

از خود بپرسید چطور به خودتان اجازه داده اید که شرایط فعلی را داشته باشید؟

ممکن است وضعیت مالی خوبی نداشته باشید، شغل خودتان را دوست نداشته باشید، استاندارد زندگی شما پایین آمده باشد و هزاران مورد دیگر.

این را بدانید که شرایط فعلی شما برگرفته از یک سری تصمیماتی است که در گذشته گرفته اید و باعث شده است الان در چنین وضعیتی باشید.

عواملی که در گذشته برای شما اتفاق افتاده و اجازه نداده اند که رشد کنید چه عواملی هستند. ممکن است اگر خیلی به آنها فکر کنید از دست خودتان عصبانی شوید. ایرادی ندارد بگذارید عصبانی شوید چون قرار نیست در این نقطه گیر کنید قرار نیست صرفا در تصمیمات اشتباه گذشته گیر کنید.

سوال چهارم:

اکنون باید تعیین کنید که به کجا میخواهید بروید؟

آن خمیر بی شکلی که قرار است با تصمیمات شما شکل بگیرد قرار است به چه صورتی باشد؟

می توانید خودتان را در آن آینده تصور کنید و در نقطه ای باشید که به آن هدف دست نیافته اید . بررسی کنید که چه مواردی بوده است که شما را در دستیابی به آن هدف دور نگه داشته است. آنها را برطرف نمایید.

خوشبختانه آینده هنوز اتفاق نیفتاده و می توانید برای تحقق آن برنامه داشته باشید، تصمیمی که الان گرفته می شود که کاری را بانجام برسانید آن آینده را شکل می دهد. بنابراین از همین امروز شروع کنید و تصمیماتی بگیرید که آن آینده را طوری شکل بدهد که مطلوب نظر شما باشد.

 

چهار سوال فوق را در هر هدف و برنامه ای از خودتان بپرسید، شهامت دستیابی به اهداف خود را داشته باشید و آینده ایده آل خود را تحقق ببخشید.

اگر این مطلب برایتان مفید بود آن را به دوستان و عزیزانتان هدیه دهید . 

معنا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *